New product
Motorline Kit Bravo 524 full set. Ideal to sliding gates up tp 500Kg, BRAVO524 is a 24V motor withe a Grease lubricated reducer, making it the perfect solution to intensive use at that line. This product was designed to garanty a maximum durability and safety.




Warning: Last items in stock!
Availability date:
| For use: | Residental, commercial |
| Config: | Fogaskerék kihajtás |
| Power supply: | 230V |
| Gear power supply: | 24V |
| Opening speed: | 9,5m/min |
| Auro self-closed: | yes |
| Limit switch: | Electronic |
| Duty cycle: | 100% |
| Protection rating: | IP44 |
| Working temperature min.: | -45Cº |
| Max. working temperature.: | 65Cº |
| Max. weight of gate: | 500kg. |
| Opening even in case of power cut: | yes |
| Radio frequency: | 433,92MHz |
| Auto closing: | yes |
| Multi-family function: | yes |
| Code system | Rolling code |
| Only one gate open: | yes |
| Push button working: | possible |
| Acceleration, deceleration | yes |
| Adjustable thrust: | yes |
| Adjustable working time: | yes |
| Inside outside photocells management: | yes |
| Kimeneti feszültség kiegészítők részére (pl. infra) | 24V |
| Kimenet a villogó részére: | 24V állandó |
| Safety photocells | yes |
144 900 Ft
133 900 Ft
147 900 Ft
365 000 Ft
176 000 Ft
410 000 Ft
209 000 Ft
155 000 Ft
225 000 Ft
375 000 Ft
109 990 Ft
136 900 Ft
172 000 Ft
145 000 Ft
199 900 Ft
249 500 Ft
155 900 Ft
149 900 Ft
149 000 Ft
156 000 Ft
209 000 Ft
339 800 Ft